Основне завдання колективу –  догляд і збереження у належному санітарному та естетичному стані зелених насаджень Святошинського району.

Це – парки, сквери, бульвари та зелені насадження вздовж центральних вулиць. Всі ми бачимо, що обличчя рідного міста останнім часом безперечно змінилось на краще – воно виглядає чистим, охайним, доглянутим.

Мета

Керівництво

ПРО ПІДПРИЄМСТВО.

Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Святошинського району створено розпорядженням Київської міської Ради депутатів трудящих № 419 від 15 березня 1974 року.

Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Святошинського району охоплює весь спектр робіт по створенню зелених насаджень та їх доглядом в місцях масового перебування киян, а саме: парках, скверах, бульварах, зонах відпочинку та на вулицях. На даний час на підприємстві працює 173 чоловіка.

Загальна площа об’єктів зовнішнього благоустрою та озеленення, яка обслуговується та утримується працівниками підприємства в належному санітарно-технічному стані, складає 838,03 га, в т.ч. під газонами 518,26 га, кількість дерев складає 222534 шт., кущів – 14563 шт., живоплотів – 7120 м.п. та квітників – 8561 м2.

На балансових територіях КП УЗН Святошинського району розташовано 5 парків, площею 60,29 гектарів, зокрема це парк «Совки», парк «Інтернаціональний», парк імені Генерала Потапова, парк на вулиці Феодори Пушиної та парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Юність» та 31 сквер, площею 43,05 га. Найбільш благоустроєні сквери: по проспекту Перемоги,97, імені Василя Стуса, між вулицями Краснова та Семашко, на вулиці Верховинна, 8-10, на вулиці Котельникова, 26-32, на розі проспекту Перемоги та вулиці Чорнобильської. Підприємству підпорядковуються благоустроєні зелені насадження загального користування площею 194,70 гектарів, такі як лугопарк вздовж вулиці Сім’ї Сосніних, зелений масив Святошин вздовж проспекту Перемоги та ще 4 об’єкти, а також 3 бульвари та 4 проспекти загальною площею 50,46 га, 16 транспортних розв’язок площею 26,46 га, вуличних насаджень – 131,52 га та 332,25 га захисних смуг.

МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ

КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ПО УТРИМАННЮ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА

Спеціалістами підприємства своєчасно, фахово і якісно виконуються усі види робіт з озеленення та догляду за зеленими насадженнями загального користування, в тому числі проведено значний обсяг робіт з благоустрою, що спрямовані на поліпшення загального вигляду території району.

У 2016 році на 4 об’єктах зеленого господарства району ( парк «Совки», парк «Юність», парк ім. Потапова, бульвар Вернадського) в межах програми економічного і соціального розвитку м. Києва проведено роботи з їх капітального ремонту на загальну суму близько 4 млн.900 тис.грн, а також завершено роботи з озеленення за кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища на 7 об’єктах (парк «Юність», парк ім. Потапова, бульвар Вернадського, транспортна розв’язка між бульварами Ромена Ролана та вул. Якуба Коласа, сквер на розі проспекту Перемоги та вул. Чорнобильської, сквер на проспекті Перемоги, 97, транспортна розв’язка між проспектом Перемоги, Кільцевою дорогою та проспектом Палладіна) на загальну суму 2 млн.660 тис.грн.

З метою покращення виконання зеленими насадженнями санітарно-гігієнічних та декоративних функцій впродовж року виконуються роботи з їх оздоровлення, видалення сухостійних, аварійних та перестійних дерев. Натомість висаджується значна кількість молодих дерев і кущів, в тому числі вічнозелених. Протягом 2016 року на закріпленій території виконані роботи з посадки 770 дерев з грудкою землі, з них 194 дерев хвойних порід та здійснено висадку 8712 кущів.

Щорічно виконується посадка понад 450 тис. шт. квітів для створення квітників на площі понад 0,85 га. Впроваджуються нові сорти багаторічних квітів та в цілях економії поступово зменшується відсоток посадки однорічних квітів. З використанням елементів художнього оформлення та ландшафтного дизайну в 2016 році висаджено 459,8 тис. шт. однорічних, дворічних та багаторічних квітів із розсади, вирощеної на тепличній дільниці підприємства. Проводиться регулярний догляд за квітниками (прополювання, рихлення, полив, підживлення).

Проводиться регулярний догляд за газонами: поточний ремонт, відновлення, полив, підживлення, покіс та захист газонів від заїзду автотранспортних засобів (встановлення обмежувальних дерев’яних стовпчиків).

Здійснюється санітарне прибирання підпорядкованої території зелених зон на площі 517,93 га, в тому числі: щоденне прибирання зеленої зони від випадкового сміття, підмітання пішохідних доріжок в парках та скверах.

Окрім цього проводиться постійно догляд за дитячими та спортивними майданчиками, парковими лавами, урнами для сміття.

Впродовж року працівниками підприємства створюються високохудожні квіткові композиції на території Печерського ландшафтного парку кожна площею понад 200 м2.

Для досягнення навколишньої гармонії, зміни сприйняття простору людиною, розвитку абстрактного мислення на балансових територіях встановлюються арт-об’єкти, об’ємно-просторові композиції, а в парку «Юність» створено дорослий і дитячий лабіринти з декоративних кущів.