Якщо правил не дотримуються, доводиться встановлювати обмеження. Сьогодні працівники КП УЗН Святошинського р-ну м. Києва встановили стовпчики по периметру зеленої зони на вул. Вітрука, 3/11. Сподіваємося, що це допоможе вберегти її від несвідомих автоводіїв, які постійно заїжджають на газон і перетворюють його на місце для паркування своїх авто.
Від нашого ставлення до міста та його правил залежить, яким воно буде!


Вулицю Зодчих відтепер прикрашають робінії. Ці дерева ще називають псевдоакаціями.

Батьківщиною робінії є Північна Америка з помірним кліматом.  Вона – витривала та невибаглива, посухостійка, забруднення повітря їй не заважає рости, тож у місті дереву комфортно. В травні-червні дерево цвіте дрібними білими квітами ,які мають приємний солодкий аромат.

Загалом на вуд. Зодчих ми висадимо 48 псевдоакацій!

 


«Діти допитливі, така їхня природа. Великий і незнайомий світ кожен день дарує їм зустріч з чимось новим і неймовірно цікавим» (Джулія Кемерон, «Художник є в кожному»)

 У нас субота не звичайна, а осяяна усмішками дітей. Учні групи Greeners 57 Спеціалізованої школи №57 виявили ініціативу висадити дерева. І ми залюбки їм у цьому посприяли. Тож у сквері між вулицями Краснова і Семашка відтепер ростимуть ще 10 катальп, 5 горобин і 21 туя.


Про весну ми починаємо думати ще восени. Адже вже зараз готуємося до виставки тюльпанів на Співочому полі. Кожного року змінюється тема, а наступної весни зміниться і концепція. Та щоб дізнатися, як виглядатиме Співоче поле, уквітчане тюльпанами, доведеться все ж дочекатися весни!
А поки що покажемо, з чого починається створення весняної квіткової виставки – з розбивки ділянки за схемою, створеною ландшафтним дизайнером. І це справжня магія – коли навесні тюльпанові цибулини проростають яскравими барвами.


Вже наступної весни сквер на бульварі Академіка Вернадського зацвіте ніжними квітами. Сьогодні там висаджували 12 бігнонієподібних катальп та 6 сакур.
Катальпа вважалася священним деревом індіанців, його друга назва – індіанське бобове дерево. Вона має розлогу крону і часто росте у формі пишного зеленого серця. З травня по липень катальпа зацвітає маленькими білими квітами.
Сакура або японська вишня – відомий символ Японії та японської культури. Проте і в Україні, зокрема, й у Києві, сакур висаджують все більше, адже її цвітіння – це справжнє свято!


Вихри листя, що здіймаються за автомобілем, який пролітає дорогою, лише у фільмах є красивою картинкою. Як і листя під ногами на доріжках у парках і скверах – мокре листя є слизьким і зовсім не красивим. А трава, що ще зеленіє на газонах, набагато яскравіша за пожовклі листки. Та й дитячі майданчики доглянутіші без нього.

Тож ми прибираємо опале осіннє листя на наших дитячих і спортивних майданчиках, біля пам’ятників, вздовж паркових доріг та з боку автомагістралей, у скверах, на територіях транспортних розв’язок та вздовж вуличних насаджень, щоб осінь була комфортною, а Святошинський район  – чистим.


Це сквер на вул. Львівська, 3. Тут утворилося сміттєзвалище, яке прибрати було вручну неможливо – потрібна «важка артилерія». Можливо, сміття притягли сюди безхатьки, а можливо, і жителі з сусідніх будинків не переймаються, куди викидати непотріб. Тож працівники КП УЗН Святошинського району, озброївшись технікою, вивезли сміття, яке захаращувало територію.


Краса – в деталях. Деталі створюють настрій. Настрій формує наше світосприйняття в даний момент, додає нашому простору певного кольору. А простір восени – це ціла гама емоцій, кольорів, деталей, які складаються в спогади.
Коли по ще зеленим лініям вже злотого листя читаєш, як на долоні, свою долю або принаймні сьогоднішній день, коли яскрава горобина чітко закарбовується на фоні блакиті неба, коли багряні обриси дубового листка проступають на тлі досі зеленої трави, коли повітря дзвенить прозорою струною – це київська осінь..


Продовжуємо влаштовувати газон у сквері на бул. Академіка Вернадського, де тривають ремонтні роботи. Осінь вважається сприятливим часом для висіву трави – навесні вона стелитиметься густим зеленим килимом. 
Газони створюють відчуття простору і цілісності композиції. Крім того, молоді пагони трави інтенсивно виділяють кисень, газон поглинає пил, очищає ґрунт від бур’янів і шкідливих мікроорганізмів. У найспекотніший день температура повітря над ним на 4-5 градусів нижче, а вологість – на 15% вище.

 


Попереду вихідні, а це час, коли є можливість відпочити, прогулятися улюбленими місцями, насолодитися подихом осені. Та відпочиваючи на свіжому повітрі, гуляючи містом, давайте пам’ятати про правила поведінки в громадських місцях, парках і скверах – сміттю місце в урні, за тваринами варто прибрати.
А от гарні манери завжди в тренді! 

 

1 2 3 43