Ялівець – дивовижна хвойна рослина, що додає композиції об’ємності, простору – кольору. Ялівець любить сонце, витримує суху погоду і йому цілком достатньо тієї вологи, що він отримує з опадів.

Ця рослина не надто вибаглива у догляді, проте все ж вимагає уваги. Так,у сквері на розі вулиць Симиренка та Григоровича-Барського ми видаляли сухі гілки на кущах ялівцю, який поступово розростається зеленим килимом.

Для ялівців характерні захворювання, викликані грибковими інфекціями. На кущі можуть нападати шкідники. Особливо докучають попелиця, павутинні кліщі, щитівка. Тож щоб вберегти ялівці від характерних для них захворювань та шкідників, кущі обробили спеціальним розчином.


З 01 по 31 липня триватиме міжнародний конкурс фотографій пам’яток природи “Вікі любить Землю”.
У 2019 році в ньому взяли участь 37 країн.
Усього за всю історію конкурсу учасники української частини конкурсу сфотографували понад 4000 об’єктів та територій природно-заповідного фонду України.
Загалом було зібрано понад 90 тисяч фотографій.

Більше за посиланням http://wle.org.ua/

 


З Днем Конституції!
Ця книжечка – головний закон нашої держави. В ній прописані істини, які закріплюють її соборність та незалежність, гарантують наші права та свободи як громадян України.
А ми маємо гарантувати їх дотримання! Все в наших руках!


25 червня відбулося офіційне відкриття першої черги капітального ремонту парку «Совки».

Парк «Совки», який є частиною  урочища «Скарбовий ліс», був створений у 1976 році. Його парку – 35,4 га. З насаджень тут переважають сосни, також ростуть червоні дуби, клени та черемхи, є березовий гай.

«Я пам’ятаю, яким був цей парк ще кілька років тому, як розпочинався ремонт, скільки було праці вкладено в те, щоб сьогодні він виглядав ось так – комфортно, яскраво, доглянуто. І найприємніше, коли бачиш, що все було недаремно», – зазначає директор КП УЗН Святошинського району Аршак Магалов.

Перед початком робіт територію парку розчистили та провели санітарну обрізку дерев. У парку  влаштовано 1233 кв. м доріжко-стежкової мережі, встановлено нові лави та урни, втому числі, й для роздільного збору сміття. По периметру парку створений екомартшрут протяжністю 2 км.

Парк «Совки» – місце для сімейного відпочинку. Під час каперемонту було встановлено три сучасних дитячих майданчики, є також два майданчики для занять спортом. На території парку збудовано громадську вбиральню з окремим приміщенням для садового інвентарю.

Відтепер територія парку освітлюється – встановлено 85 опор із сучасним LED-освітленням вздовж центральної алеї, біля дитячих та спортивних майданчиків. Врахувавши прохання місцевих мешканців, крім центрального входу до парку, було влаштовано ще два – по обидва боки від головного.

Головним елементом вхідної групи є «сухий» пішохідний фонтан. Фонтан працює щодня з 9:00 до 23:00, а ввечері струмені води підсвічуються. На зимовий період він консервується. Перед фонтаном – спіральні лабіринти з туй, а навколо нього – лінійні клумби. Родзинкою парку також є шахова альтанка із 20 столами. В рамках програми «Безпечна столиця» встановлено 46 камер відеоспостереження та 10 сигнальних кнопок.

Під час капремонту було висаджено як звичні для цієї місцевості дерева – ялини, сосни, дуби, так і нові, зокрема, квітучі сливи Пісарді, сакури, білі акації, черемхами, бархат амурський. Вздовж огорожі висадили кущі білого дерену. На території парку влаштовано 7 га газонів.

Попереду друга черга капітального ремонту, під час якої заплановано встановити майданчик для занять боротьбою, створити простір для вигулу собак, освітити інші частини парку, влаштувати поливо-зрошувальну систему та встановити ще лави та урни. Також будуть реалізовані інвестиційні проекти. Зокрема, будівництво спортивної зони із двома футбольними полями на  0,28 га та створення сучасної зони відпочинку з альтанками.

 


Давайте поговоримо про ставлення до власного міста, району. У парку «Совки» завершується перша черга капремонту. Територія справді стала комфортнішою. Але комусь постійно «щось не так». Минулого року, коли мешканці обурювалися, що замало входів до парку, були зроблені додаткові входи бо обидва боки від центрального, прокладені доріжки. І здавалося б, що питання витоптування стежок вирішено. Але виявляється, що ні. Маємо постійні вирізання огорожі і витоптування шляху навпростець.

Сьогодні працівники КП УЗН Святошинського району лагодили огорожу, засипали ґрунт і засіювали територію.

 


Сьогодні у Святошинському районі проводилася обробка зелених зон від кліщів. Зокрема, у парках імені Генерала Потапова, «Інтернаціональний», «Юність», імені Феодори Пушиної та бул. Академіка Вернадського обприскували акарицидними препаратами території біля доріжок. Обробка проводилася зранку, до настання спеки.
Спеціалісти проводять обробку у спеціальних захисних костюмах, проте вже за 2-4 години акарицид не нашкодить людям чи тваринам.
Кліщі обирають місця із високою густою травою, чагарниками, території із самосівами. Тому працівники КП УЗН Святошинського району постійно проводять викошування газонів, ліквідовують захаращення, обрізають поросль, прибирають опале листя.


“Червень. Яке гарне слово, до чого ж солодко звучить! Від нього віє блаженною лінню і сонячним світлом”. (Патриція Гайсміт, американська письменниця)

А ще літо – час квіткового розмаїття та соковитої зелені, час, коли нарікаючи на палюче сонце, чекаємо дощів, а в дощ виглядаємо сонце. Це гаряча пора і для озеленювачів – час висаджувати літні барви, косити газони, прополювати клумби, поливати насадження, дякувати сонцю за тепло та дощам за вологу.

 


Понеділок – це особливий день. Саме з понеділків ми даємо собі обіцянки займатися спортом, сідати на дієти чи вчитися новому. Хтось не любить понеділки, адже це перший робочий день тижня. Є навіть статистика, що більшості людей вистачає 12 хвилин на те, щоб поскаржитися на понеділок, і до 11:16 багато хто не посміхається у понеділок.
Ми ж розпочинаємо свій робочий тиждень з самого ранку, ще коли ви заварюєте ранкову каву, щоб ваш день був трохи приємнішим.


Догляд за парками та скверами – це не лише піклування про зелені насадження. Це також ремонт об’єктів благоустрою, наприклад, лав, урн, елементів дитячих майданчиків. А часом оновлення потребують і вхідні групи. Сьогодні наші працівники фарбували арки, що ведуть до парку.
І на фоні насичено зелених крон дерев вони заграли по-новому.

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – 11 травня 1971 під цими словами підписалися 2200 діячів науки й культури із 23 країн світу у зверненні до генерального секретаря ООН. Наступного року було ухвалено рішення про щорічне проведення Всесвітнього дня охорони довкілля 5 червня.
Людина і природа – єдине ціле. І ми маємо берегти той світ, в якому живемо, від якого залежимо.

1 2 3 59